(Australian Open, 1. forduló)

Tipp: Shuai Peng
Odds: 1.45
Office: Unibet

Jó kis meccsnek ígérkezik ez az ukrán - kínai párharc az Australian Open első fordulójából. Katerina Bondarenkonak (89. a világranglistán) jót tett a tavaly év végén megnyert pozsonyi ITF torna. Talán annak is köszönhető a jó idénykezdet az aucklandi tornán, ahol Date és Keothavong legyőzésével a negyeddöntőig jutott. De ott aztán a nyertes első játszma után (7-5), végül kénytelen volt a meccs végén gratulálni a második és a harmadik szettet egyaránt 6-2-re abszolváló német Julia Goergesnek. A múlt héten a hobarti tornán is szerencsét próbált, ám ott még a főtáblára sem tudott kerülni. Az Australian Open első körében már búcsúzó osztrák Tamira Paszek is gondot jelentett akkor az ukrán lánynak. Most pedig az a kínai Shuai Peng (62. a világranglistán) lesz az ellenfél, aki tavaly november óta brillírozik. Bizony abban a hónapban a jobbkezes kínai hölgy két tornagyőzelmet is bezsebelhetett (Taipei ITF és Asian Games siker), és a 2011-es szezont is imponálóan kezdte. A Bondarenkonál említett két idei évbeli tornán bizony Peng is elindult, és mindkét megmérettetésen a későbbi döntősnek (Wickmayernek és Matteknek) sikerült őt a negyeddöntőben búcsúztatnia. Vagyis nem is lehet kérdéses, hogy melyik hölgy örvend jobb formának. A vesztett helyzetből is idén már jó néhány alkalommal meccset nyerő Peng győzelme számomra nem kérdés.
Eredmény: 1-2 (6-2, 3-6, 6-8)