Szeptember 18. 16:00

tipp: Everton
odds: 1.62
fogadóiroda: bet365

Attól tartok, hogy az Evertonnak nem úgy sikerült a szezonkezdet, mint ahogyan azt a klubnál eltervezték. Ugyanis az eddig lejátszott 4 meccsükön csupán 2 pontot szedtek össze. De úgy érzem, hogy David Moyesnak sikerült gatyába rázni a fiúkat a válogatott meccsek miatti szünetben. Ennek a jeleit éreztem a csapaton a múlt hétvégi Manchester United elleni bajnokin. Bizony időközönként szemre is tetszetős, kombinatív játékkal álltak elő a liverpooliak. Akkor a hosszabbításban sikerült pontot menteniük, ezzel nem kis bravúrt végrehajtva (1-3-ról). Eddig kétszer szerepelhettek hazai közönség előtt, és mindkétszer döntetlent értek el. Itt az ideje végre besöpörni az első hazai diadalt. Ehhez remek partnernek tűnik a Premier Leaguebe frissen visszakerült nagy múltú Newcastle United. A szarkák eddig 4 pontot lopkodtak össze. Kétszer szerepeltek idegen környezetben, az MU kivégezte őket (3-0), míg a Wolwerhamptontól sikerült egy pontot rabolniuk. Az Aston Villát sikerült otthon kiütniük, de a múlt héten kínos vereséget szenvedett a gárda a szintén újonc Blackpooltól hazai környezetben. Vagyis nem egy világverő csapat a Chris Hughton által irányított, Kádár Tamást is a sorai közt tudó Newcastle. Vannak színvonalas játékosaik, mint például Coloccini, Nolan, Routledge, Jonás Gutiérrez, Alan Smith, Lövenkrands, Ameobi és a fiatal hórihorgas tehetség Andy Carroll. A nyári erősítések is jónak mondhatóak (jött: Ben Arfa, Sol Campbell, Perch, Gosling, Tioté, hogy csak a jobbakat említsem), ám a hátsó alakzatot én gyengécskének érzem még így is. És arra alapozom a tippemet, hogy a fonalat most, a Goodison Parkban fogja elkapni a szemre is javuló futballt produkáló Evertn csapata.