Október 8. 20:15

tipp: Csehország
odds: 1.67
fogadóiroda: Expekt

Michal Bilek szövetségi kapitány feje főhetett rendesen a litvánok elleni hazai vereséget követően. Semmi sem jött össze csapatának azon a mérkőzésen. Hiába támadták végig az egész mérkőzést, egyszer csak jött egy litván kontra a 26. percben és azzal el is dőlt a találkozó. Most bizony javítani kell, főleg a hazai nézősereg előtt Prágában. És ehhez a javításhoz úgy érzem, hogy kellemes ellenfél érkezik Rosickyékhoz a Slavia Praha és a Bohemians 1905 otthonába. Nevezetesen Craig Levein skót csapata látogat cseh földre. Az a nemzeti válogatott, amelynek vannak ugyan általam igen tehetségesnek vélt játékosai (pl.: Darren Fletcher, Charlie Adam, ...), de valahogy csapatként nem jönnek nekik az eredmények. Elég ha csak az eddig lejátszott két selejtezőmeccsüket nézzük. Vagyis 0-0 Litvániában és 2-1-es győzelem Liechtenstein ellen. Az utóbbi meccsen csupán a hosszabbításban sikerült otthon tartaniuk a három pontot a szerény erőt képviselő ellenfelükkel szemben. Habár 4 ponttal, és több rúgott góllal Skócia ezidáig vezeti az I csoportot most bizony úgy vélem, hogy nagy bravúr lenne tőlük ha nem kapnának ki Csehországban. Az egymás elleni mérlegük is cseh fölényt mutat (3-1). Mindkét hazai meccsüket hozták a csehek, 3 gólt lőve. Most is hasonlóakat várok. A véleményem az, hogy a fordulót követően helyreáll a rend, vagyis a spanyolok átveszik a vezetést a csoportban, és a csehek feljönnek 1 pontra a skótok és a litvánok mögé. Majd aztán jövő héten kedden át is veszik Barosék az őket előzetesen megillető második helyet. A tippem tehát nem más, mint sima hazai győzelem. A skótoknak pedig marad a reménykedés a szebb jövőben.